...farma, kde jsou kozy šťastné!


Proč kozí produkty

Kozí mléko je mnohem lépe stravitelné než kravské a díky tomu, že kozí kasein je odlišný od kravského může většina lidí, kteří mají intoleranci ke kravskému mléku užívat kozí mléko bez potíží. Pouze malá část populace je alergická i na kozí mléko.

Kozí produkty jsou:

  • dobré
  • zdravé
  • čisté - z produktů ekologického zemědělství
  • zvířata, která je produkují, jsou šťastná :-)

Článek o vlivu kozího mléka na zdraví

Kozí mléko není vůbec hlenotvorné, ale snižuje obsah železa v těle při dlouhodobém užívání /nutno doplnit potravinami s obsahem železa/. Žádné mléko se nesmí pasterizovat nebo zahřát nad 40 stupňů C (pokud se tak stane, je lépe je potom už důkladně převařit). Kozy netrpívají tuberkulózou, takže se zmenšují důvody pro pasterizaci jejich mléka.Lidé se žaludečními vředy tráví kozí mléko snadněji než kravské.

Syrovátka z kozího mléka má velký význam při rekonvalescenci a podle některých léčitelů i při léčbě rakoviny. Obsahuje řadu minerálů a dalších důležitých živin.

Významný jihočeský léčitel Ferdinand Kosík (zemřel 31. 12. 1990), doporučoval pacientům trpícím ekzémy, lupénkou a některými vnitřními nemocemi současně s dalšími přírodními léčebnými postupy i pravidelnou konzumaci kozíko mléka. Podle zahraničních výzkumů totiž obsahuje více výživných látek než mléko mateřské, což znamená, že obsahuje téměř všechny výživné látky potřebné pro lidský organismus nebo látky podobné a pro člověka využitelné, s vyjímkou železa a zinku, jejichž příjem dokonce nadměrná konzumace mléka a mléčných výrobků blokuje..
To však lze doplňovat každodenním přijímáním železitého vína maltoferochinu nebo zajištěním potravin s vysokým obsahem železa. Děti mohou jednu až dvě čajové lžičky vína denně. Střední doporučované dávky kozího mléka se pohybovaly okolo 1/2 l denně pro dospělého, dávka pro děti se pohybovala mezi 1 a 8 dl denně. U dětských ekzémů dochází buď k úplnému uzdravení nebo k podstatnému zlepšení a zmírnění obtíží. Požívání kozího mléka v dětství může mít dobrý vliv na rozvoj imunitního systému.

Více zde
Jana Marešová https://pi-centrum.e-shoper.net/clanky/85-kozi-mleko-a-jeho-vliv-na-zdravi